Kümnes hiite kuvavõistlus porikuu lõpuni!

31.10. lõpeb Hiite kuvavõistlus 2017, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võistluse eesmärk on väärtustada põliste pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma.

Tänavu kümnendat korda toimuva rahvusvahelise võistluse teema on looduslikud (mitte ehitatud-rajatud) pühapaigad: hiied ja pühad mäed, veekogud, puud, kivid jm looduspaigad, kus juba meie esivanemad käisid palvetamas, ravimas, ande jätmas, nõu pidamas, ennustamas jm kombetalitusi täitmas.

Võistluse peaauhind on 1000 eurot. Võistlusel pööratakse erilist tähelepanu uurali pühapaikadele, mille kategooria (soome-ugri pühapaigad) parima foto auhinnaks on 300 eurot. Eraldi pühapaiku jäädvustama julgustatakse kuni 16-aastaseid noori ja lapsi, kelle kategooria parima foto auhind on 200 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu järgmistel teemadel: hiis, püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, pärimus ja muid. Lisaks rahalistele auhindadele ootab võitjaid sündmuste ja koolituste vabapääsmeid, turismitalude ja suitsusaunade külastusi, kirjandust ja muud.

Palvetamiseks, andide toomiseks, ravimiseks ja teisteks kombetalitusteks mõeldud põlised pühapaigad eesti ja teiste uurali rahvaste maastikul ja kultuuris olulisel kohal. Pühapaikadega seotud vaimne pärand on hõimurahvastel sarnane ning moodustab meie ühises identiteedis keele kõrval läbiva telje. Samas ühendab see pärand meid ka maailma teiste loodust austavate põlisrahvastega. Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on pühapaigas inimkonna vanimad looduskaitsealad.

Rahvusvahelist pühapaikade fotovõistlust korraldavad Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus, Hiite Maja SA ning Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda. Võistlust toetavad muuhulgas Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiv, Eesti Rahva Muuseum, Võro Instituut, Mulgi Kultuuri Instituut, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Pärimusmuusika Keskus ja mitmed teised.

Kirjutis põhineb Hiite Maja SA pressiteatel. Kuvavõistluse lehekülg.

2016. a hiite kuvavõistluse auhinnatud kuvad.

2008.-2016. a kuvavõistlused.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s